Czym zastąpić słodycze?

Osoby rozpoczynające dietę odchudzającą często mają szczególny problem z rezygnacją ze słodyczy. Nie bez powodu uznaje się, że spożywanie dostępnych w sklepach słodyczy prowadzi do przybierania na wadze. Możliwe jest jednak zastąpienie tego typu produktów takimi, które są równie smaczne, a jednocześnie nie utrudnią walki z nadmiernymi kilogramami.

donut-791837_1280

Słodycze odpowiednie dla osób stosujących dietę odchudzającą można znaleźć przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością. Można tutaj zakupić między innymi bezcukrową czekoladę, czyli produkt, ze spożywania którego wiele osób nie jest w stanie całkowicie zrezygnować. W ofercie takich sklepów bez trudu można odnaleźć również zdrową czekoladę białą. Bardzo dobrą propozycją są także ciastka orkiszowe albo amarantuski. Osobom przyzwyczajonym do spożywania chipsów można polecić na przykład chipsy bananowe albo kokosowe. Oczywiście, wiele smacznych, a zarazem lekkostrawnych słodyczy można przygotować samodzielnie w domu. Wśród najprostszych przepisów można wymienić ciastka zbożowe albo domowe lody. W przypadku chęci własnoręcznego przygotowania słodyczy i deserów należy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiedniki cukru, na przykład stewię, cukier brzozowy albo syrop z agawy. W trakcie diety odchudzającej nie powinno się bowiem sięgać po biały cukier.

Należy jednak pamiętać o tym, że nawet takich słodyczy nie powinno się spożywać w nadmiernych ilościach, ponieważ w przeciwnym razie efekty diety odchudzającej mogą nie być w pełni satysfakcjonujące.