Zdrowe posiłki
Lekki obiad
Lipiec 18, 2015
0

Obiad jest bardzo ważnym posiłkiem, dlatego powinien być starannie zaplanowany. O odpowiedni obiad trzeba zadbać szczególnie w trakcie stosowania diety odchudzającej.

Niektórzy mają wątpliwości odnośnie tego, co jeść w środku dnia, aby nie utrudnić sobie walki z nadmiernymi kilogramami. Wbrew pozorom obiad osoby odchudzającej się może wyglądać bardzo podobnie do tradycyjnego obiadu. Wystarczy bowiem zastąpić niektóre produkty lżejszymi odpowiednikami. Zamiast zwykłego makaronu, który jest dość tuczący, można wybrać makaron orkiszowy, ryżowy albo bezglutenowy makaron gryczany. Oczywiście, w przypadku wielu potraw bardzo dobrą alternatywą dla makaronu może być kasza albo ryż. Produkty te można wykorzystać zarówno do przygotowania pierwszego, jak i drugiego dania obiadu. Wiele dietetycznych potraw obiadowych można przygotować także z ciecierzycy, soczewicy albo soi. Dzięki nim można przyrządzić na przykład zdrową, a przy tym lekkostrawną zupę. Oczywiście, bardzo ważną rolę odgrywają również przyprawy. Zamiast soli należy wykorzystywać zioła ekologiczne. Mogą to być zarówno zioła świeże, jak i suszone. W przypadku konieczności wykorzystania tłuszczu zamiast po olej najlepiej sięgnąć na przykład po oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia albo olej kokosowy.

meat-569073_1280

Planując obiad, jak również wszystkie inne posiłki, należy mieć na uwadze przede wszystkim zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze. W trakcie odchudzania ma to szczególne znaczenie, ponieważ nie można doprowadzić do osłabienia swojego organizmu.