Zdrowe posiłki
Lekka kolacja
Lipiec 18, 2015
0

Kolacja powinna być posiłkiem lekkostrawnym, szczególnie jeżeli dąży się do wyeliminowania nadmiernej tkanki tłuszczowej. W przeciwnym razie zamiast do oczekiwanego spadku wagi może dojść do jej wzrostu.

Jedną z najlepszych propozycji na lekką kolację są sałatki owocowe i warzywne. Oczywiście, nie powinno się dodawać do nich tłustych sosów, takich jak majonez. Zamiast niego można wykorzystać na przykład jogurt naturalny albo oliwę z oliwek. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodatnie do sałatki nasion. W celu poprawy smaku takiej potrawy można wykorzystać między innymi nasiona słonecznika, szałwii hiszpańskiej albo konopi. Na kolację można także przyrządzić lekki budyń albo galaretkę. Wbrew pozorom w trakcie diety nie trzeba rezygnować z takich potraw, ponieważ wystarczy wybierać produkty niezawierające cukru. Odpowiednie dla siebie budynie i galaretki odnajdą nawet osoby nietolerujące glutenu. W trakcie kolacji można spożyć także lekkie kanapki, przyrządzone na przykład z pieczywa chrupkiego i dżemu niesłodzonego. Kolejną ciekawą propozycją jest błonnik. W ostatnich latach zyskał on bardzo dużą popularność. Produkt ten wspomaga przemianę materii, a dobrze przyrządzony jest również bardzo smaczny. W celu dodatkowej poprawy smaku można go spożywać z dodatkiem owoców albo bakalii.

grains-651404_1280

W przypadku stosowania diety odchudzającej kolacja powinna być zaplanowana rozsądnie, ponieważ popełniane w tym zakresie błędy często sprawiają, że pomimo wysiłków rozpoczęta dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również włączenie do diety roślinnych esktraktów Pahrmovit, takich jak na przykład Detoksen – czyli ziołowy preparat wspomagający oczyszczanie organizmu.